Calendar

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
2
3
5
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,West Elgin S.S. @ Glendale H.S., Quarter Final 11:30 am
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,West Elgin S.S. @ Glendale H.S., Quarter Final @ Tillsonburg Memorial Arena
Feb 5 @ 11:30 am – 1:00 pm
West Elgin S.S. @ Glendale H.S., Quarter Final
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Central S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final 12:30 pm
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Central S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final @ A.B. Lucas S.S.
Feb 5 @ 12:30 pm – 2:00 pm
Central S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final
Basketball: Junior Boys TVDSB South East,Glencoe District H.S. @ Lord Dorchester S.S., Semi Final 1:00 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB South East,Glencoe District H.S. @ Lord Dorchester S.S., Semi Final @ Lord Dorchester S.S.
Feb 5 @ 1:00 pm – 2:30 pm
Glencoe District H.S. @ Lord Dorchester S.S., Semi Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Parkside C.I. @ Huron Park S.S., Quarter Final 1:30 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Parkside C.I. @ Huron Park S.S., Quarter Final @ Woodstock Civic Centre
Feb 5 @ 1:30 pm – 3:00 pm
Parkside C.I. @ Huron Park S.S., Quarter Final
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,H.B. Beal S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final 2:00 pm
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,H.B. Beal S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final @ A.B. Lucas S.S.
Feb 5 @ 2:00 pm – 3:30 pm
H.B. Beal S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,A1 @ Oakridge S.S., Quarter Final 2:30 pm
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,A1 @ Oakridge S.S., Quarter Final @ Oakridge S.S.
Feb 5 @ 2:30 pm – 4:00 pm
A1 @ Oakridge S.S., Quarter Final
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,Strathroy D.C.I. @ Oakridge S.S., Quarter Final 2:30 pm
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,Strathroy D.C.I. @ Oakridge S.S., Quarter Final @ Oakridge S.S.
Feb 5 @ 2:30 pm – 4:00 pm
Strathroy D.C.I. @ Oakridge S.S., Quarter Final
Basketball: Junior Boys TVDSB South East,Glendale H.S. @ Parkside C.I., Semi Final 3:00 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB South East,Glendale H.S. @ Parkside C.I., Semi Final @ Parkside C.I.
Feb 5 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Glendale H.S. @ Parkside C.I., Semi Final
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,Montcalm S.S. @ North Middlesex D.H.S., Regular Season 3:00 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,Montcalm S.S. @ North Middlesex D.H.S., Regular Season @ North Middlesex D.H.S.
Feb 5 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Montcalm S.S. @ North Middlesex D.H.S., Regular Season
Basketball: Senior Boys TVDSB South East,Glencoe District H.S. @ Woodstock C.I., Semi Final 3:00 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB South East,Glencoe District H.S. @ Woodstock C.I., Semi Final @ Woodstock C.I.
Feb 5 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Glencoe District H.S. @ Woodstock C.I., Semi Final
Basketball: Senior Boys TVDSB South East,Huron Park S.S. @ East Elgin S.S., Semi Final 3:00 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB South East,Huron Park S.S. @ East Elgin S.S., Semi Final @ East Elgin S.S.
Feb 5 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Huron Park S.S. @ East Elgin S.S., Semi Final
Basketball: Senior Boys TVDSB South East,Lord Dorchester S.S. @ Central Elgin C.I., Semi Final 3:00 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB South East,Lord Dorchester S.S. @ Central Elgin C.I., Semi Final @ Central Elgin C.I.
Feb 5 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Lord Dorchester S.S. @ Central Elgin C.I., Semi Final
Basketball: Senior Boys TVDSB South East,Parkside C.I. @ College Avenue S.S., Semi Final 3:00 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB South East,Parkside C.I. @ College Avenue S.S., Semi Final @ College Avenue S.S.
Feb 5 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Parkside C.I. @ College Avenue S.S., Semi Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Montcalm S.S. @ Saunders S.S., Regular Season 3:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Montcalm S.S. @ Saunders S.S., Regular Season @ Bostwick B
Feb 5 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Montcalm S.S. @ Saunders S.S., Regular Season
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,A.B. Lucas S.S. @ Strathroy D.C.I., Regular Season 3:10 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,A.B. Lucas S.S. @ Strathroy D.C.I., Regular Season @ Gemini Green
Feb 5 @ 3:10 pm – 4:40 pm
A.B. Lucas S.S. @ Strathroy D.C.I., Regular Season
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Medway H.S. @ South C.I., Regular Season 3:20 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Medway H.S. @ South C.I., Regular Season @ Farquharson A
Feb 5 @ 3:20 pm – 4:50 pm
Medway H.S. @ South C.I., Regular Season
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Oakridge S.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Regular Season 3:20 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Oakridge S.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Regular Season @ Bostwick A
Feb 5 @ 3:20 pm – 4:50 pm
Oakridge S.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Regular Season
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Clarke Road S.S. @ Sir Frederick Banting S.S., Regular Season 3:20 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Clarke Road S.S. @ Sir Frederick Banting S.S., Regular Season @ Medway Arena
Feb 5 @ 3:20 pm – 4:50 pm
Clarke Road S.S. @ Sir Frederick Banting S.S., Regular Season
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,South C.I. @ Oakridge S.S., Regular Season 3:20 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,South C.I. @ Oakridge S.S., Regular Season @ Kinsmen A
Feb 5 @ 3:20 pm – 4:50 pm
South C.I. @ Oakridge S.S., Regular Season
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,South C.I. @ Westminster S.S., Regular Season 3:30 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,South C.I. @ Westminster S.S., Regular Season @ Westminster S.S.
Feb 5 @ 3:30 pm – 5:00 pm
South C.I. @ Westminster S.S., Regular Season
Basketball: Senior Boys London District,London Christian High @ Holy Cross C.H.S., Semi Final 3:30 pm
Basketball: Senior Boys London District,London Christian High @ Holy Cross C.H.S., Semi Final @ Holy Cross C.H.S.
Feb 5 @ 3:30 pm – 5:00 pm
London Christian High @ Holy Cross C.H.S., Semi Final
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,Clarke Road S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final 3:30 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,Clarke Road S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final @ Saunders S.S.
Feb 5 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Clarke Road S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,Oakridge S.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Quarter Final 3:30 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,Oakridge S.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Quarter Final @ Sir Wilfrid Laurier S.S.
Feb 5 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Oakridge S.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Quarter Final
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final 3:30 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final @ A.B. Lucas S.S.
Feb 5 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Sir Frederick Banting S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,Strathroy D.C.I. @ H.B. Beal S.S., Quarter Final 3:30 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,Strathroy D.C.I. @ H.B. Beal S.S., Quarter Final @ H.B. Beal S.S.
Feb 5 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Strathroy D.C.I. @ H.B. Beal S.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Girls London District,Regina Mundi C.H.S. @ St. Mary’s C.H.S., Regular Season 3:30 pm
Hockey: Varsity Girls London District,Regina Mundi C.H.S. @ St. Mary’s C.H.S., Regular Season @ Woodstock Community Complex GREEN
Feb 5 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Regina Mundi C.H.S. @ St. Mary’s C.H.S., Regular Season
Volleyball: Junior Girls London District,St. Andre Bessette @ St. Mary’s C.H.S., Semi Final 3:30 pm
Volleyball: Junior Girls London District,St. Andre Bessette @ St. Mary’s C.H.S., Semi Final @ St. Mary's C.H.S.
Feb 5 @ 3:30 pm – 5:00 pm
St. Andre Bessette @ St. Mary’s C.H.S., Semi Final
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Medway H.S. @ Sir Frederick Banting S.S., Quarter Final 3:30 pm
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Medway H.S. @ Sir Frederick Banting S.S., Quarter Final @ Sir Frederick Banting S.S.
Feb 5 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Medway H.S. @ Sir Frederick Banting S.S., Quarter Final
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final 3:30 pm
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final @ Saunders S.S.
Feb 5 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final
Volleyball: Senior Girls London District,John Paul II C.H.S. @ Mother Teresa C.H.S., Semi Final 3:30 pm
Volleyball: Senior Girls London District,John Paul II C.H.S. @ Mother Teresa C.H.S., Semi Final @ Mother Teresa C.H.S.
Feb 5 @ 3:30 pm – 5:00 pm
John Paul II C.H.S. @ Mother Teresa C.H.S., Semi Final
Volleyball: Senior Girls London District,St. Andre Bessette @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final 3:30 pm
Volleyball: Senior Girls London District,St. Andre Bessette @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final @ St. Thomas Aquinas C.S.S.
Feb 5 @ 3:30 pm – 5:00 pm
St. Andre Bessette @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ Medway H.S., Quarter Final 3:30 pm
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ Medway H.S., Quarter Final @ Medway H.S.
Feb 5 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Sir Frederick Banting S.S. @ Medway H.S., Quarter Final
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final 4:00 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final @ Oakridge S.S.
Feb 5 @ 4:00 pm – 5:30 pm
Sir Frederick Banting S.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Montcalm S.S. @ North Middlesex D.H.S., Regular Season 4:30 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Montcalm S.S. @ North Middlesex D.H.S., Regular Season @ North Middlesex D.H.S.
Feb 5 @ 4:30 pm – 6:00 pm
Montcalm S.S. @ North Middlesex D.H.S., Regular Season
Basketball: Junior Boys TVDSB South East,East Elgin S.S. @ College Avenue S.S., Semi Final 4:30 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB South East,East Elgin S.S. @ College Avenue S.S., Semi Final @ College Avenue S.S.
Feb 5 @ 4:30 pm – 6:00 pm
East Elgin S.S. @ College Avenue S.S., Semi Final
Basketball: Junior Boys TVDSB South East,Woodstock C.I. @ Central Elgin C.I., Semi Final 4:30 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB South East,Woodstock C.I. @ Central Elgin C.I., Semi Final @ Central Elgin C.I.
Feb 5 @ 4:30 pm – 6:00 pm
Woodstock C.I. @ Central Elgin C.I., Semi Final
Basketball: Junior Boys London District,London Christian High @ Holy Cross C.H.S., Semi Final 5:00 pm
Basketball: Junior Boys London District,London Christian High @ Holy Cross C.H.S., Semi Final @ Holy Cross C.H.S.
Feb 5 @ 5:00 pm – 6:30 pm
London Christian High @ Holy Cross C.H.S., Semi Final
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Central S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final 5:00 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Central S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final @ A.B. Lucas S.S.
Feb 5 @ 5:00 pm – 6:30 pm
Central S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Medway H.S. @ H.B. Beal S.S., Quarter Final 5:00 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Medway H.S. @ H.B. Beal S.S., Quarter Final @ H.B. Beal S.S.
Feb 5 @ 5:00 pm – 6:30 pm
Medway H.S. @ H.B. Beal S.S., Quarter Final
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final 5:00 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final @ Saunders S.S.
Feb 5 @ 5:00 pm – 6:30 pm
Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,South C.I. @ Westminster S.S., Regular Season 5:00 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,South C.I. @ Westminster S.S., Regular Season @ Westminster S.S.
Feb 5 @ 5:00 pm – 6:30 pm
South C.I. @ Westminster S.S., Regular Season
Volleyball: Junior Girls London District,Mother Teresa C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final 5:00 pm
Volleyball: Junior Girls London District,Mother Teresa C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final @ St. Thomas Aquinas C.S.S.
Feb 5 @ 5:00 pm – 6:30 pm
Mother Teresa C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,Central S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final 5:00 pm
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,Central S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final @ Saunders S.S.
Feb 5 @ 5:00 pm – 6:30 pm
Central S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final
6
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Glendale H.S. @ West Elgin S.S., Quarter Final 11:00 am
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Glendale H.S. @ West Elgin S.S., Quarter Final @ West Lorne Arena
Feb 6 @ 11:00 am – 12:30 pm
Glendale H.S. @ West Elgin S.S., Quarter Final
Curling: Varsity Boys South East,E.S. Notre Dame @ Glendale H.S., Regular Season 2:30 pm
Curling: Varsity Boys South East,E.S. Notre Dame @ Glendale H.S., Regular Season @ Tillsonburg Curling Club
Feb 6 @ 2:30 pm – 4:00 pm
E.S. Notre Dame @ Glendale H.S., Regular Season
Curling: Varsity Boys South East,Parkside C.I. @ Ingersoll D.C.I, Regular Season 2:30 pm
Curling: Varsity Boys South East,Parkside C.I. @ Ingersoll D.C.I, Regular Season @ Ingersoll CC
Feb 6 @ 2:30 pm – 4:00 pm
Parkside C.I. @ Ingersoll D.C.I, Regular Season
Curling: Varsity Boys South East,Woodstock C.I. @ Central Elgin C.I., Regular Season 2:30 pm
Curling: Varsity Boys South East,Woodstock C.I. @ Central Elgin C.I., Regular Season @ St. Thomas CC
Feb 6 @ 2:30 pm – 4:00 pm
Woodstock C.I. @ Central Elgin C.I., Regular Season
Curling: Varsity Girls South East,Huron Park S.S. @ East Elgin S.S., Regular Season 2:30 pm
Curling: Varsity Girls South East,Huron Park S.S. @ East Elgin S.S., Regular Season @ Tillsonburg Curling Club
Feb 6 @ 2:30 pm – 4:00 pm
Huron Park S.S. @ East Elgin S.S., Regular Season
Curling: Varsity Girls South East,Parkside C.I. @ Ingersoll D.C.I, Regular Season 2:30 pm
Curling: Varsity Girls South East,Parkside C.I. @ Ingersoll D.C.I, Regular Season @ Ingersoll CC
Feb 6 @ 2:30 pm – 4:00 pm
Parkside C.I. @ Ingersoll D.C.I, Regular Season
Curling: Varsity Girls South East,Woodstock C.I. @ Central Elgin C.I., Regular Season 2:30 pm
Curling: Varsity Girls South East,Woodstock C.I. @ Central Elgin C.I., Regular Season @ St. Thomas CC
Feb 6 @ 2:30 pm – 4:00 pm
Woodstock C.I. @ Central Elgin C.I., Regular Season
7
Curling: Varsity Boys TVRA Central,A.B. Lucas S.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final 3:15 pm
Curling: Varsity Boys TVRA Central,A.B. Lucas S.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final @ London Curling Club
Feb 7 @ 3:15 pm – 4:45 pm
A.B. Lucas S.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final
Curling: Varsity Boys TVRA Central,Medway H.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Quarter Final 3:15 pm
Curling: Varsity Boys TVRA Central,Medway H.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Quarter Final @ London Curling Club
Feb 7 @ 3:15 pm – 4:45 pm
Medway H.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Quarter Final
Curling: Varsity Girls TVRA Central ,A.B. Lucas S.S. @ Montcalm S.S., Quarter Final 3:15 pm
Curling: Varsity Girls TVRA Central ,A.B. Lucas S.S. @ Montcalm S.S., Quarter Final @ London Curling Club
Feb 7 @ 3:15 pm – 4:45 pm
A.B. Lucas S.S. @ Montcalm S.S., Quarter Final
Curling: Varsity Girls TVRA Central ,Medway H.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final 3:15 pm
Curling: Varsity Girls TVRA Central ,Medway H.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final @ London Curling Club
Feb 7 @ 3:15 pm – 4:45 pm
Medway H.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Clarke Road S.S. @ Montcalm S.S., Regular Season 3:20 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Clarke Road S.S. @ Montcalm S.S., Regular Season @ Stronach A
Feb 7 @ 3:20 pm – 4:50 pm
Clarke Road S.S. @ Montcalm S.S., Regular Season
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ Medway H.S., Regular Season 3:20 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ Medway H.S., Regular Season @ Medway Arena
Feb 7 @ 3:20 pm – 4:50 pm
Sir Frederick Banting S.S. @ Medway H.S., Regular Season
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Strathroy D.C.I. @ Oakridge S.S., Regular Season 3:20 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Strathroy D.C.I. @ Oakridge S.S., Regular Season @ Kinsmen A
Feb 7 @ 3:20 pm – 4:50 pm
Strathroy D.C.I. @ Oakridge S.S., Regular Season
Hockey: Varsity Girls London District,St. Thomas Aquinas C.S.S. @ Regina Mundi C.H.S., Regular Season 3:20 pm
Hockey: Varsity Girls London District,St. Thomas Aquinas C.S.S. @ Regina Mundi C.H.S., Regular Season @ Bostwick A
Feb 7 @ 3:20 pm – 4:50 pm
St. Thomas Aquinas C.S.S. @ Regina Mundi C.H.S., Regular Season
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Clarke Road S.S., Regular Season 3:20 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Clarke Road S.S., Regular Season @ Argyle A
Feb 7 @ 3:20 pm – 4:50 pm
Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Clarke Road S.S., Regular Season
Basketball: Junior Boys London District,John Paul II C.H.S. @ Mother Teresa C.H.S., Semi Final 3:30 pm
Basketball: Junior Boys London District,John Paul II C.H.S. @ Mother Teresa C.H.S., Semi Final @ Mother Teresa C.H.S.
Feb 7 @ 3:30 pm – 5:00 pm
John Paul II C.H.S. @ Mother Teresa C.H.S., Semi Final
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Oakridge S.S. @ H.B. Beal S.S., Semi Final 3:30 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Oakridge S.S. @ H.B. Beal S.S., Semi Final @ H.B. Beal S.S.
Feb 7 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Oakridge S.S. @ H.B. Beal S.S., Semi Final
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Saunders S.S. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final 3:30 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Saunders S.S. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final @ A.B. Lucas S.S.
Feb 7 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Saunders S.S. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final
Basketball: Senior Boys London District,St. Joseph’s C.H.S. @ John Paul II C.H.S., Semi Final 3:30 pm
Basketball: Senior Boys London District,St. Joseph’s C.H.S. @ John Paul II C.H.S., Semi Final @ John Paul II C.H.S.
Feb 7 @ 3:30 pm – 5:00 pm
St. Joseph’s C.H.S. @ John Paul II C.H.S., Semi Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Central S.S. @ A.B. Lucas S.S., Regular Season 3:30 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Central S.S. @ A.B. Lucas S.S., Regular Season @ Stronach B
Feb 7 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Central S.S. @ A.B. Lucas S.S., Regular Season
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Saunders S.S. @ South C.I., Regular Season 3:30 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Saunders S.S. @ South C.I., Regular Season @ Farquharson A
Feb 7 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Saunders S.S. @ South C.I., Regular Season
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,A.B. Lucas S.S. @ Oakridge S.S., Semi Final 3:30 pm
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,A.B. Lucas S.S. @ Oakridge S.S., Semi Final @ Oakridge S.S.
Feb 7 @ 3:30 pm – 5:00 pm
A.B. Lucas S.S. @ Oakridge S.S., Semi Final
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ Saunders S.S., Semi Final 3:30 pm
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ Saunders S.S., Semi Final @ Saunders S.S.
Feb 7 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Sir Frederick Banting S.S. @ Saunders S.S., Semi Final
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,A.B. Lucas S.S. @ Saunders S.S., Semi Final 5:00 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,A.B. Lucas S.S. @ Saunders S.S., Semi Final @ Saunders S.S.
Feb 7 @ 5:00 pm – 6:30 pm
A.B. Lucas S.S. @ Saunders S.S., Semi Final
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ H.B. Beal S.S., Semi Final 5:00 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ H.B. Beal S.S., Semi Final @ H.B. Beal S.S.
Feb 7 @ 5:00 pm – 6:30 pm
Sir Wilfrid Laurier S.S. @ H.B. Beal S.S., Semi Final
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Oakridge S.S. @ A4, Semi Final 5:00 pm
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Oakridge S.S. @ A4, Semi Final @ Oakridge S.S.
Feb 7 @ 5:00 pm – 6:30 pm
Oakridge S.S. @ A4, Semi Final
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Saunders S.S. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final 5:00 pm
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Saunders S.S. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final @ Saunders S.S.
Feb 7 @ 5:00 pm – 6:30 pm
Saunders S.S. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final
8
Volleyball: Junior Girls TVDSB South East,Woodstock C.I. @ Central Elgin C.I., Semi Final 8:30 am
Volleyball: Junior Girls TVDSB South East,Woodstock C.I. @ Central Elgin C.I., Semi Final @ Woodstock C.I.
Feb 8 @ 8:30 am – 10:00 am
Woodstock C.I. @ Central Elgin C.I., Semi Final
Volleyball: Junior Girls TVDSB South East,West Elgin S.S. @ Lord Dorchester S.S., Semi Final 10:00 am
Volleyball: Junior Girls TVDSB South East,West Elgin S.S. @ Lord Dorchester S.S., Semi Final @ Woodstock C.I.
Feb 8 @ 10:00 am – 11:30 am
West Elgin S.S. @ Lord Dorchester S.S., Semi Final
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,Woodstock C.I. @ Ingersoll D.C.I, Semi Final 11:30 am
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,Woodstock C.I. @ Ingersoll D.C.I, Semi Final @ Ingersoll District Memorial Center
Feb 8 @ 11:30 am – 1:00 pm
Woodstock C.I. @ Ingersoll D.C.I, Semi Final
Volleyball: Senior Girls TVDSB South East,Lord Dorchester S.S. @ West Elgin S.S., Semi Final 11:30 am
Volleyball: Senior Girls TVDSB South East,Lord Dorchester S.S. @ West Elgin S.S., Semi Final @ Woodstock C.I.
Feb 8 @ 11:30 am – 1:00 pm
Lord Dorchester S.S. @ West Elgin S.S., Semi Final
Volleyball: Senior Girls TVDSB South East,Glencoe District H.S. @ Woodstock C.I., Semi Final 1:00 pm
Volleyball: Senior Girls TVDSB South East,Glencoe District H.S. @ Woodstock C.I., Semi Final @ Woodstock C.I.
Feb 8 @ 1:00 pm – 2:30 pm
Glencoe District H.S. @ Woodstock C.I., Semi Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Huron Park S.S. @ Parkside C.I., Quarter Final 1:30 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Huron Park S.S. @ Parkside C.I., Quarter Final @ St. Thomas Memorial Arena
Feb 8 @ 1:30 pm – 3:00 pm
Huron Park S.S. @ Parkside C.I., Quarter Final
Volleyball: Junior Girls TVDSB South East,Lord Dorchester S.S. @ Central Elgin C.I., Playoff Final 2:30 pm
Volleyball: Junior Girls TVDSB South East,Lord Dorchester S.S. @ Central Elgin C.I., Playoff Final @ Woodstock C.I.
Feb 8 @ 2:30 pm – 4:00 pm
Lord Dorchester S.S. @ Central Elgin C.I., Playoff Final
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,Montcalm S.S. @ North Middlesex D.H.S., Regular Season 3:00 pm
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,Montcalm S.S. @ North Middlesex D.H.S., Regular Season @ North Middlesex D.H.S.
Feb 8 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Montcalm S.S. @ North Middlesex D.H.S., Regular Season
Basketball: Junior Boys London District,St. Joseph’s C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final 3:30 pm
Basketball: Junior Boys London District,St. Joseph’s C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final @ St. Thomas Aquinas C.S.S.
Feb 8 @ 3:30 pm – 5:00 pm
St. Joseph’s C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Clarke Road S.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Regular Season 3:30 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Clarke Road S.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Regular Season @ Nichols A
Feb 8 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Clarke Road S.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Regular Season
Volleyball: Junior Girls London District,London Christian High @ E.S. Notre Dame, Semi Final 3:30 pm
Volleyball: Junior Girls London District,London Christian High @ E.S. Notre Dame, Semi Final @ Ecole Secondaire Notre Dame
Feb 8 @ 3:30 pm – 5:00 pm
London Christian High @ E.S. Notre Dame, Semi Final
Volleyball: Senior Girls London District,E.S. Gabriel-Dumont @ Monseigneur-Bruyere, Semi Final 3:30 pm
Volleyball: Senior Girls London District,E.S. Gabriel-Dumont @ Monseigneur-Bruyere, Semi Final @ Monseigneur-Bruyere
Feb 8 @ 3:30 pm – 5:00 pm
E.S. Gabriel-Dumont @ Monseigneur-Bruyere, Semi Final
Volleyball: Senior Girls London District,Holy Cross C.H.S. @ London Christian High, Semi Final 3:30 pm
Volleyball: Senior Girls London District,Holy Cross C.H.S. @ London Christian High, Semi Final @ London District Christian S.S.
Feb 8 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Holy Cross C.H.S. @ London Christian High, Semi Final
Volleyball: Senior Girls TVDSB South East,West Elgin S.S. @ Woodstock C.I., Playoff Final 4:00 pm
Volleyball: Senior Girls TVDSB South East,West Elgin S.S. @ Woodstock C.I., Playoff Final @ Woodstock C.I.
Feb 8 @ 4:00 pm – 5:30 pm
West Elgin S.S. @ Woodstock C.I., Playoff Final
Basketball: Senior Boys London District,St. Mary’s C.H.S. @ Mother Teresa C.H.S., Semi Final 4:15 pm
Basketball: Senior Boys London District,St. Mary’s C.H.S. @ Mother Teresa C.H.S., Semi Final @ Mother Teresa C.H.S.
Feb 8 @ 4:15 pm – 5:45 pm
St. Mary’s C.H.S. @ Mother Teresa C.H.S., Semi Final
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Montcalm S.S. @ North Middlesex D.H.S., Regular Season 4:30 pm
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Montcalm S.S. @ North Middlesex D.H.S., Regular Season @ North Middlesex D.H.S.
Feb 8 @ 4:30 pm – 6:00 pm
Montcalm S.S. @ North Middlesex D.H.S., Regular Season
Volleyball: Junior Girls London District,Holy Cross C.H.S. @ Monseigneur-Bruyere, Semi Final 5:00 pm
Volleyball: Junior Girls London District,Holy Cross C.H.S. @ Monseigneur-Bruyere, Semi Final @ Monseigneur-Bruyere
Feb 8 @ 5:00 pm – 6:30 pm
Holy Cross C.H.S. @ Monseigneur-Bruyere, Semi Final
9
10
11
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,Ingersoll D.C.I @ Woodstock C.I., Semi Final 12:15 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,Ingersoll D.C.I @ Woodstock C.I., Semi Final @ Woodstock Community Complex GREEN
Feb 11 @ 12:15 pm – 1:45 pm
Ingersoll D.C.I @ Woodstock C.I., Semi Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Parkside C.I. @ Huron Park S.S., Quarter Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Parkside C.I. @ Huron Park S.S., Quarter Final @ Woodstock Community Complex GREEN
Feb 11 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Parkside C.I. @ Huron Park S.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Boys London District,John Paul II C.H.S. @ St. Joseph’s C.H.S., Quarter Final 2:45 pm
Hockey: Varsity Boys London District,John Paul II C.H.S. @ St. Joseph’s C.H.S., Quarter Final @ Timken Centre
Feb 11 @ 2:45 pm – 4:15 pm
John Paul II C.H.S. @ St. Joseph’s C.H.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Boys London District,Mother Teresa C.H.S. @ St. Andre Bessette, Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Boys London District,Mother Teresa C.H.S. @ St. Andre Bessette, Quarter Final @ Carling A
Feb 11 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Mother Teresa C.H.S. @ St. Andre Bessette, Quarter Final
Hockey: Varsity Boys London District,Regina Mundi C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Boys London District,Regina Mundi C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Quarter Final @ Bostwick A
Feb 11 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Regina Mundi C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Boys London District,St. Mary’s C.H.S. @ Holy Cross C.H.S., Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Boys London District,St. Mary’s C.H.S. @ Holy Cross C.H.S., Quarter Final @ Gemini Blue
Feb 11 @ 3:00 pm – 4:30 pm
St. Mary’s C.H.S. @ Holy Cross C.H.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Clarke Road S.S. @ Medway H.S., Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Clarke Road S.S. @ Medway H.S., Quarter Final @ Kinsmen A
Feb 11 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Clarke Road S.S. @ Medway H.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Sir Frederick Banting S.S., Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Sir Frederick Banting S.S., Quarter Final @ Medway Arena
Feb 11 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Sir Frederick Banting S.S., Quarter Final
Curling: Varsity Boys TVRA Central,Medway H.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final 3:15 pm
Curling: Varsity Boys TVRA Central,Medway H.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final @ London Curling Club
Feb 11 @ 3:15 pm – 4:45 pm
Medway H.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final
Curling: Varsity Boys TVRA Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final 3:15 pm
Curling: Varsity Boys TVRA Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final @ London Curling Club
Feb 11 @ 3:15 pm – 4:45 pm
Sir Wilfrid Laurier S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final
Curling: Varsity Girls TVRA Central ,Medway H.S. @ Montcalm S.S., Quarter Final 3:15 pm
Curling: Varsity Girls TVRA Central ,Medway H.S. @ Montcalm S.S., Quarter Final @ London Curling Club
Feb 11 @ 3:15 pm – 4:45 pm
Medway H.S. @ Montcalm S.S., Quarter Final
Curling: Varsity Girls TVRA Central ,Oakridge S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final 3:15 pm
Curling: Varsity Girls TVRA Central ,Oakridge S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final @ London Curling Club
Feb 11 @ 3:15 pm – 4:45 pm
Oakridge S.S. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Regular Season 3:20 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Regular Season @ Nichols C
Feb 11 @ 3:20 pm – 4:50 pm
Sir Frederick Banting S.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Regular Season
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Saunders S.S. @ Oakridge S.S., Regular Season 3:30 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Saunders S.S. @ Oakridge S.S., Regular Season @ Kinsmen B
Feb 11 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Saunders S.S. @ Oakridge S.S., Regular Season
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Strathroy D.C.I. @ A.B. Lucas S.S., Regular Season 3:30 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Strathroy D.C.I. @ A.B. Lucas S.S., Regular Season @ Stronach B
Feb 11 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Strathroy D.C.I. @ A.B. Lucas S.S., Regular Season
13
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Saunders S.S. @ Oakridge S.S., Playoff Final 10:30 am
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Saunders S.S. @ Oakridge S.S., Playoff Final @ Fanshawe College
Feb 13 @ 10:30 am – 12:00 pm
Saunders S.S. @ Oakridge S.S., Playoff Final
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Montcalm S.S. @ South C.I., Playoff Final 1:00 pm
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,Montcalm S.S. @ South C.I., Playoff Final @ Fanshawe College
Feb 13 @ 1:00 pm – 2:30 pm
Montcalm S.S. @ South C.I., Playoff Final
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,South C.I. @ Montcalm S.S., Playoff Final 1:00 pm
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,South C.I. @ Montcalm S.S., Playoff Final @ Montcalm S.S.
Feb 13 @ 1:00 pm – 2:30 pm
South C.I. @ Montcalm S.S., Playoff Final
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,Oakridge S.S. @ Saunders S.S., Playoff Final 2:00 pm
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,Oakridge S.S. @ Saunders S.S., Playoff Final @ Fanshawe College
Feb 13 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Oakridge S.S. @ Saunders S.S., Playoff Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Oakridge S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Oakridge S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final @ Nichols C
Feb 13 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Oakridge S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final
Volleyball: Senior Girls London District,St. Thomas Aquinas C.S.S. @ Mother Teresa C.H.S., Playoff Final 5:00 pm
Volleyball: Senior Girls London District,St. Thomas Aquinas C.S.S. @ Mother Teresa C.H.S., Playoff Final @ Mother Teresa C.H.S.
Feb 13 @ 5:00 pm – 6:30 pm
St. Thomas Aquinas C.S.S. @ Mother Teresa C.H.S., Playoff Final
Basketball: Senior Boys London District,John Paul II C.H.S. @ Mother Teresa C.H.S., Playoff Final 7:00 pm
Basketball: Senior Boys London District,John Paul II C.H.S. @ Mother Teresa C.H.S., Playoff Final @ Mother Teresa C.H.S.
Feb 13 @ 7:00 pm – 8:30 pm
John Paul II C.H.S. @ Mother Teresa C.H.S., Playoff Final
14
Volleyball: Junior Girls TVDSB South East,East Elgin S.S. @ College Avenue S.S., Semi Final 9:00 am
Volleyball: Junior Girls TVDSB South East,East Elgin S.S. @ College Avenue S.S., Semi Final @ Ingersoll D.C.I.
Feb 14 @ 9:00 am – 10:30 am
East Elgin S.S. @ College Avenue S.S., Semi Final
Volleyball: Junior Girls TVDSB South East,Ingersoll D.C.I @ Parkside C.I., Semi Final 9:00 am
Volleyball: Junior Girls TVDSB South East,Ingersoll D.C.I @ Parkside C.I., Semi Final @ Ingersoll D.C.I.
Feb 14 @ 9:00 am – 10:30 am
Ingersoll D.C.I @ Parkside C.I., Semi Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Glendale H.S. @ East Elgin S.S., Semi Final 9:30 am
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Glendale H.S. @ East Elgin S.S., Semi Final @ Aylmer CC
Feb 14 @ 9:30 am – 11:00 am
Glendale H.S. @ East Elgin S.S., Semi Final
Volleyball: Senior Girls TVDSB South East,College Avenue S.S. @ East Elgin S.S., Semi Final 10:30 am
Volleyball: Senior Girls TVDSB South East,College Avenue S.S. @ East Elgin S.S., Semi Final @ Ingersoll D.C.I.
Feb 14 @ 10:30 am – 12:00 pm
College Avenue S.S. @ East Elgin S.S., Semi Final
Volleyball: Senior Girls TVDSB South East,Parkside C.I. @ Ingersoll D.C.I, Semi Final 10:30 am
Volleyball: Senior Girls TVDSB South East,Parkside C.I. @ Ingersoll D.C.I, Semi Final @ Ingersoll D.C.I.
Feb 14 @ 10:30 am – 12:00 pm
Parkside C.I. @ Ingersoll D.C.I, Semi Final
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Westminster S.S. @ North Middlesex D.H.S., Playoff Final 11:00 am
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Westminster S.S. @ North Middlesex D.H.S., Playoff Final @ Fanshawe College
Feb 14 @ 11:00 am – 12:30 pm
Westminster S.S. @ North Middlesex D.H.S., Playoff Final
Volleyball: Junior Girls TVDSB South East,Parkside C.I. @ College Avenue S.S., Playoff Final 12:00 pm
Volleyball: Junior Girls TVDSB South East,Parkside C.I. @ College Avenue S.S., Playoff Final @ Ingersoll D.C.I.
Feb 14 @ 12:00 pm – 1:30 pm
Parkside C.I. @ College Avenue S.S., Playoff Final
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,North Middlesex D.H.S. @ Westminster S.S., Playoff Final 12:30 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,North Middlesex D.H.S. @ Westminster S.S., Playoff Final @ Fanshawe College
Feb 14 @ 12:30 pm – 2:00 pm
North Middlesex D.H.S. @ Westminster S.S., Playoff Final
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,North Middlesex D.H.S. @ Westminster S.S., Playoff Final 1:00 pm
Volleyball: Junior Girls TVDSB Central,North Middlesex D.H.S. @ Westminster S.S., Playoff Final @ Westminster S.S.
Feb 14 @ 1:00 pm – 2:30 pm
North Middlesex D.H.S. @ Westminster S.S., Playoff Final
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,Westminster S.S. @ North Middlesex D.H.S., Playoff Final 1:00 pm
Volleyball: Senior Girls TVDSB Central,Westminster S.S. @ North Middlesex D.H.S., Playoff Final @ Fanshawe College
Feb 14 @ 1:00 pm – 2:30 pm
Westminster S.S. @ North Middlesex D.H.S., Playoff Final
Volleyball: Senior Girls TVDSB South East,Ingersoll D.C.I @ East Elgin S.S., Playoff Final 1:30 pm
Volleyball: Senior Girls TVDSB South East,Ingersoll D.C.I @ East Elgin S.S., Playoff Final @ Ingersoll D.C.I.
Feb 14 @ 1:30 pm – 3:00 pm
Ingersoll D.C.I @ East Elgin S.S., Playoff Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Huron Park S.S. @ Ingersoll D.C.I, Semi Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Huron Park S.S. @ Ingersoll D.C.I, Semi Final @ Ingersoll CC
Feb 14 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Huron Park S.S. @ Ingersoll D.C.I, Semi Final
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,Montcalm S.S. @ South C.I., Playoff Final 2:30 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,Montcalm S.S. @ South C.I., Playoff Final @ Fanshawe College
Feb 14 @ 2:30 pm – 4:00 pm
Montcalm S.S. @ South C.I., Playoff Final
Basketball: Junior Boys TVDSB South East,Glendale H.S. @ College Avenue S.S., Playoff Final 3:00 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB South East,Glendale H.S. @ College Avenue S.S., Playoff Final @ College Avenue S.S.
Feb 14 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Glendale H.S. @ College Avenue S.S., Playoff Final
Basketball: Junior Boys TVDSB South East,Lord Dorchester S.S. @ Central Elgin C.I., Playoff Final 3:00 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB South East,Lord Dorchester S.S. @ Central Elgin C.I., Playoff Final @ Central Elgin C.I.
Feb 14 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Lord Dorchester S.S. @ Central Elgin C.I., Playoff Final
Basketball: Senior Boys TVDSB South East,College Avenue S.S. @ East Elgin S.S., Playoff Final 3:00 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB South East,College Avenue S.S. @ East Elgin S.S., Playoff Final @ East Elgin S.S.
Feb 14 @ 3:00 pm – 4:30 pm
College Avenue S.S. @ East Elgin S.S., Playoff Final
Hockey: Varsity Boys London District,St. Andre Bessette @ Mother Teresa C.H.S., Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Boys London District,St. Andre Bessette @ Mother Teresa C.H.S., Quarter Final @ Stronach A
Feb 14 @ 3:00 pm – 4:30 pm
St. Andre Bessette @ Mother Teresa C.H.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Boys London District,St. Thomas Aquinas C.S.S. @ Regina Mundi C.H.S., Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Boys London District,St. Thomas Aquinas C.S.S. @ Regina Mundi C.H.S., Quarter Final @ Bostwick A
Feb 14 @ 3:00 pm – 4:30 pm
St. Thomas Aquinas C.S.S. @ Regina Mundi C.H.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Medway H.S. @ Clarke Road S.S., Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Medway H.S. @ Clarke Road S.S., Quarter Final @ Argyle A
Feb 14 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Medway H.S. @ Clarke Road S.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Saunders S.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Saunders S.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final @ Kinsmen A
Feb 14 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Saunders S.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Quarter Final @ Nichols A
Feb 14 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Sir Frederick Banting S.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Strathroy D.C.I. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Strathroy D.C.I. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final @ Carling A
Feb 14 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Strathroy D.C.I. @ A.B. Lucas S.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Saunders S.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Saunders S.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final @ Nichols A
Feb 14 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Saunders S.S. @ Oakridge S.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ Strathroy D.C.I., Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Sir Frederick Banting S.S. @ Strathroy D.C.I., Quarter Final @ Gemini Blue
Feb 14 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Sir Frederick Banting S.S. @ Strathroy D.C.I., Quarter Final
Volleyball: Senior Girls London District,London Christian High @ Monseigneur-Bruyere, Playoff Final 3:00 pm
Volleyball: Senior Girls London District,London Christian High @ Monseigneur-Bruyere, Playoff Final @ Monseigneur-Bruyere
Feb 14 @ 3:00 pm – 4:30 pm
London Christian High @ Monseigneur-Bruyere, Playoff Final
Curling: Varsity Boys TVRA Central,John Paul II C.H.S. @ Catholic Central H.S., Quarter Final 3:15 pm
Curling: Varsity Boys TVRA Central,John Paul II C.H.S. @ Catholic Central H.S., Quarter Final @ London Curling Club
Feb 14 @ 3:15 pm – 4:45 pm
John Paul II C.H.S. @ Catholic Central H.S., Quarter Final
Curling: Varsity Boys TVRA Central,Oakridge S.S. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final 3:15 pm
Curling: Varsity Boys TVRA Central,Oakridge S.S. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final @ London Curling Club
Feb 14 @ 3:15 pm – 4:45 pm
Oakridge S.S. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final
Curling: Varsity Girls TVRA Central ,Medway H.S. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final 3:15 pm
Curling: Varsity Girls TVRA Central ,Medway H.S. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final @ London Curling Club
Feb 14 @ 3:15 pm – 4:45 pm
Medway H.S. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final
Hockey: Varsity Boys London District,Holy Cross C.H.S. @ St. Mary’s C.H.S., Quarter Final 3:15 pm
Hockey: Varsity Boys London District,Holy Cross C.H.S. @ St. Mary’s C.H.S., Quarter Final @ Woodstock Community Complex GREEN
Feb 14 @ 3:15 pm – 4:45 pm
Holy Cross C.H.S. @ St. Mary’s C.H.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Girls London District,Mother Teresa C.H.S. @ St. Mary’s C.H.S., Regular Season 3:30 pm
Hockey: Varsity Girls London District,Mother Teresa C.H.S. @ St. Mary’s C.H.S., Regular Season @ Woodstock Community Complex GREEN
Feb 14 @ 3:30 pm – 5:00 pm
Mother Teresa C.H.S. @ St. Mary’s C.H.S., Regular Season
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Saunders S.S. @ H.B. Beal S.S., Playoff Final 4:30 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Saunders S.S. @ H.B. Beal S.S., Playoff Final @ Fanshawe College
Feb 14 @ 4:30 pm – 6:00 pm
Saunders S.S. @ H.B. Beal S.S., Playoff Final
Basketball: Senior Boys TVDSB South East,Woodstock C.I. @ Central Elgin C.I., Playoff Final 4:30 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB South East,Woodstock C.I. @ Central Elgin C.I., Playoff Final @ Central Elgin C.I.
Feb 14 @ 4:30 pm – 6:00 pm
Woodstock C.I. @ Central Elgin C.I., Playoff Final
Volleyball: Junior Girls London District,E.S. Notre Dame @ Monseigneur-Bruyere, Playoff Final 4:30 pm
Volleyball: Junior Girls London District,E.S. Notre Dame @ Monseigneur-Bruyere, Playoff Final @ Monseigneur-Bruyere
Feb 14 @ 4:30 pm – 6:00 pm
E.S. Notre Dame @ Monseigneur-Bruyere, Playoff Final
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,H.B. Beal S.S. @ Saunders S.S., Playoff Final 7:00 pm
Basketball: Senior Boys TVDSB Central,H.B. Beal S.S. @ Saunders S.S., Playoff Final @ Fanshawe College
Feb 14 @ 7:00 pm – 8:30 pm
H.B. Beal S.S. @ Saunders S.S., Playoff Final
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Montcalm S.S. @ South C.I., Playoff Final 10:30 pm
Basketball: Junior Boys TVDSB Central,Montcalm S.S. @ South C.I., Playoff Final @ Fanshawe College
Feb 14 @ 10:30 pm – 12:00 am
Montcalm S.S. @ South C.I., Playoff Final
15
Basketball: Senior Boys London District,Holy Cross C.H.S. @ Monseigneur-Bruyere, Playoff Final 10:00 am
Basketball: Senior Boys London District,Holy Cross C.H.S. @ Monseigneur-Bruyere, Playoff Final @ Monseigneur-Bruyere
Feb 15 @ 10:00 am – 11:30 am
Holy Cross C.H.S. @ Monseigneur-Bruyere, Playoff Final
Basketball: Junior Boys London District,John Paul II C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Playoff Final 12:30 pm
Basketball: Junior Boys London District,John Paul II C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Playoff Final @ St. Thomas Aquinas C.S.S.
Feb 15 @ 12:30 pm – 2:00 pm
John Paul II C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Playoff Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,A.B. Lucas S.S. @ Strathroy D.C.I., Quarter Final 1:45 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,A.B. Lucas S.S. @ Strathroy D.C.I., Quarter Final @ Gemini Blue
Feb 15 @ 1:45 pm – 3:15 pm
A.B. Lucas S.S. @ Strathroy D.C.I., Quarter Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Oakridge S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Oakridge S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final @ Nichols A
Feb 15 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Oakridge S.S. @ Saunders S.S., Quarter Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Sir Frederick Banting S.S., Quarter Final 3:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Sir Frederick Banting S.S., Quarter Final @ Kinsmen B
Feb 15 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Sir Frederick Banting S.S., Quarter Final
16
17
18
19
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,East Elgin S.S. @ Glendale H.S., Playoff Final 8:30 am
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,East Elgin S.S. @ Glendale H.S., Playoff Final @ Tillsonburg Memorial Arena
Feb 19 @ 8:30 am – 10:00 am
East Elgin S.S. @ Glendale H.S., Playoff Final
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,Lord Dorchester S.S. @ Parkside C.I., Semi Final 10:30 am
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,Lord Dorchester S.S. @ Parkside C.I., Semi Final @ Dorchester Thames Centre Rec Complex
Feb 19 @ 10:30 am – 12:00 pm
Lord Dorchester S.S. @ Parkside C.I., Semi Final
Volleyball: Junior Girls London District,St. Mary’s C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Playoff Final 10:30 am
Volleyball: Junior Girls London District,St. Mary’s C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Playoff Final @ St. Thomas Aquinas C.S.S.
Feb 19 @ 10:30 am – 12:00 pm
St. Mary’s C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Playoff Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Ingersoll D.C.I @ Huron Park S.S., Regular Season 11:00 am
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Ingersoll D.C.I @ Huron Park S.S., Regular Season @ Woodstock Community Complex GREEN
Feb 19 @ 11:00 am – 12:30 pm
Ingersoll D.C.I @ Huron Park S.S., Regular Season
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Ingersoll D.C.I @ Huron Park S.S., Regular Season 11:00 am
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Ingersoll D.C.I @ Huron Park S.S., Regular Season @ Woodstock Community Complex GREEN
Feb 19 @ 11:00 am – 12:30 pm
Ingersoll D.C.I @ Huron Park S.S., Regular Season
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,Huron Park S.S. @ East Elgin S.S., Playoff Final 11:30 am
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,Huron Park S.S. @ East Elgin S.S., Playoff Final @ Tillsonburg Memorial Arena
Feb 19 @ 11:30 am – 1:00 pm
Huron Park S.S. @ East Elgin S.S., Playoff Final
Hockey: Varsity Boys London District,St. Andre Bessette @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final 1:50 pm
Hockey: Varsity Boys London District,St. Andre Bessette @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final @ Bostwick B
Feb 19 @ 1:50 pm – 3:20 pm
St. Andre Bessette @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final
Hockey: Varsity Boys London District,St. Joseph’s C.H.S. @ Holy Cross C.H.S., Semi Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Boys London District,St. Joseph’s C.H.S. @ Holy Cross C.H.S., Semi Final @ Gemini Green
Feb 19 @ 2:00 pm – 3:30 pm
St. Joseph’s C.H.S. @ Holy Cross C.H.S., Semi Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,A.B. Lucas S.S. @ Saunders S.S., Semi Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,A.B. Lucas S.S. @ Saunders S.S., Semi Final @ Nichols B
Feb 19 @ 2:00 pm – 3:30 pm
A.B. Lucas S.S. @ Saunders S.S., Semi Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Montcalm S.S. @ South C.I., Playoff Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Montcalm S.S. @ South C.I., Playoff Final @ Farquharson A
Feb 19 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Montcalm S.S. @ South C.I., Playoff Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Medway H.S., Semi Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Medway H.S., Semi Final @ Nichols A
Feb 19 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Sir Wilfrid Laurier S.S. @ Medway H.S., Semi Final
Hockey: Varsity Girls London District,Mother Teresa C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Girls London District,Mother Teresa C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final @ Bostwick A
Feb 19 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Mother Teresa C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Saunders S.S. @ Medway H.S., Semi Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Saunders S.S. @ Medway H.S., Semi Final @ Kinsmen A
Feb 19 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Saunders S.S. @ Medway H.S., Semi Final
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Strathroy D.C.I. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Strathroy D.C.I. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final @ Carling A
Feb 19 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Strathroy D.C.I. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,Glendale H.S. @ Huron Park S.S., Playoff Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,Glendale H.S. @ Huron Park S.S., Playoff Final @ Tillsonburg Memorial Arena
Feb 19 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Glendale H.S. @ Huron Park S.S., Playoff Final
Hockey: Varsity Girls London District,Regina Mundi C.H.S. @ St. Joseph’s C.H.S., Semi Final 2:30 pm
Hockey: Varsity Girls London District,Regina Mundi C.H.S. @ St. Joseph’s C.H.S., Semi Final @ Joe Thornton Arena
Feb 19 @ 2:30 pm – 4:00 pm
Regina Mundi C.H.S. @ St. Joseph’s C.H.S., Semi Final
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,Parkside C.I. @ Lord Dorchester S.S., Semi Final 2:30 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,Parkside C.I. @ Lord Dorchester S.S., Semi Final @ Dorchester Thames Centre Rec Complex
Feb 19 @ 2:30 pm – 4:00 pm
Parkside C.I. @ Lord Dorchester S.S., Semi Final
Basketball: Junior Boys London District,London Christian High @ Monseigneur-Bruyere, Playoff Final 3:30 pm
Basketball: Junior Boys London District,London Christian High @ Monseigneur-Bruyere, Playoff Final @ Monseigneur-Bruyere
Feb 19 @ 3:30 pm – 5:00 pm
London Christian High @ Monseigneur-Bruyere, Playoff Final
21
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,Lord Dorchester S.S. @ Parkside C.I., Semi Final 12:00 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB South East,Lord Dorchester S.S. @ Parkside C.I., Semi Final @ St. Thomas Memorial Arena
Feb 21 @ 12:00 pm – 1:30 pm
Lord Dorchester S.S. @ Parkside C.I., Semi Final
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,A.B. Lucas S.S. @ Strathroy D.C.I., Semi Final 1:30 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,A.B. Lucas S.S. @ Strathroy D.C.I., Semi Final @ Gemini Green
Feb 21 @ 1:30 pm – 3:00 pm
A.B. Lucas S.S. @ Strathroy D.C.I., Semi Final
Hockey: Varsity Boys London District,St. Joseph’s C.H.S. @ Holy Cross C.H.S., Semi Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Boys London District,St. Joseph’s C.H.S. @ Holy Cross C.H.S., Semi Final @ Gemini Blue
Feb 21 @ 2:00 pm – 3:30 pm
St. Joseph’s C.H.S. @ Holy Cross C.H.S., Semi Final
Hockey: Varsity Boys London District,St. Thomas Aquinas C.S.S. @ St. Andre Bessette, Semi Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Boys London District,St. Thomas Aquinas C.S.S. @ St. Andre Bessette, Semi Final @ Carling A
Feb 21 @ 2:00 pm – 3:30 pm
St. Thomas Aquinas C.S.S. @ St. Andre Bessette, Semi Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Medway H.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Semi Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Medway H.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Semi Final @ Nichols C
Feb 21 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Medway H.S. @ Sir Wilfrid Laurier S.S., Semi Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Saunders S.S. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,Saunders S.S. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final @ Nichols A
Feb 21 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Saunders S.S. @ A.B. Lucas S.S., Semi Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,South C.I. @ Montcalm S.S., Playoff Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB Central,South C.I. @ Montcalm S.S., Playoff Final @ Stronach A
Feb 21 @ 2:00 pm – 3:30 pm
South C.I. @ Montcalm S.S., Playoff Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Huron Park S.S. @ Ingersoll D.C.I, Semi Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Huron Park S.S. @ Ingersoll D.C.I, Semi Final @ Ingersoll CC
Feb 21 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Huron Park S.S. @ Ingersoll D.C.I, Semi Final
Hockey: Varsity Girls London District,Mother Teresa C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Girls London District,Mother Teresa C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final @ Bostwick A
Feb 21 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Mother Teresa C.H.S. @ St. Thomas Aquinas C.S.S., Semi Final
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Medway H.S. @ Saunders S.S., Semi Final 2:00 pm
Hockey: Varsity Girls TVDSB Central,Medway H.S. @ Saunders S.S., Semi Final @ Bostwick B
Feb 21 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Medway H.S. @ Saunders S.S., Semi Final
Hockey: Varsity Girls London District,Regina Mundi C.H.S. @ St. Joseph’s C.H.S., Semi Final 2:30 pm
Hockey: Varsity Girls London District,Regina Mundi C.H.S. @ St. Joseph’s C.H.S., Semi Final @ Joe Thornton Arena
Feb 21 @ 2:30 pm – 4:00 pm
Regina Mundi C.H.S. @ St. Joseph’s C.H.S., Semi Final
Curling: Varsity Boys TVRA Central,John Paul II C.H.S. @ Catholic Central H.S., Playoff Final 3:15 pm
Curling: Varsity Boys TVRA Central,John Paul II C.H.S. @ Catholic Central H.S., Playoff Final @ Catholic Central H.S.
Feb 21 @ 3:15 pm – 4:45 pm
John Paul II C.H.S. @ Catholic Central H.S., Playoff Final
Curling: Varsity Boys TVRA Central,Oakridge S.S. @ Medway H.S., Playoff Final 3:15 pm
Curling: Varsity Boys TVRA Central,Oakridge S.S. @ Medway H.S., Playoff Final @ London Curling Club
Feb 21 @ 3:15 pm – 4:45 pm
Oakridge S.S. @ Medway H.S., Playoff Final
Curling: Varsity Girls TVRA Central ,Montcalm S.S. @ Medway H.S., Playoff Final 3:15 pm
Curling: Varsity Girls TVRA Central ,Montcalm S.S. @ Medway H.S., Playoff Final @ London Curling Club
Feb 21 @ 3:15 pm – 4:45 pm
Montcalm S.S. @ Medway H.S., Playoff Final
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Glendale H.S. @ East Elgin S.S., Semi Final 3:15 pm
Hockey: Varsity Boys TVDSB South East,Glendale H.S. @ East Elgin S.S., Semi Final @ Aylmer CC
Feb 21 @ 3:15 pm – 4:45 pm
Glendale H.S. @ East Elgin S.S., Semi Final
23
24
25
27
28